•  

"Wieczór Chwały" w Kościele Parafialnym w Białym Dunajcu

20 czerwca, w Uroczystość Bożego Ciała w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu zorganizowany zostanie "WIECZÓR CHWAŁY" i wyjątkowy Koncert Uwielbienia. Wystąpią w nim członkowie białodunajeckiego chóru parafialnego oraz zaproszeni goście. Początek o godz. 19:00 po wieczornej Mszy Świętej.

Organizatorzy koncertu (są nimi: Parafia MB Królowej Aniołów w Białym Dunajcu, Chór Parafialny oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu) gorąco zachęcają wszystkich parafian i gości do włączenia się we wspólną modlitwę i śpiew na chwałę Pana Boga.

zobacz więcej

I PIKNIK RODZINNY W RZEPISKACH

Koło Gospodyń Wiejskich w Rzepiskach
oraz Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska
serdecznie zaprasza na
I PIKNIK RODZINNY
W RZEPISKACH
30.06.2019 r. / przy plebanii (Stajenka)
zobacz więcej

Święto ulicy Strążyskiej

Program Święta ulicy Strążyskiej
w dniu 16 czerwca 2019
zobacz więcej

Otwarcie Sezonu Letniego w Zakopanem

Weekend 28-29 czerwca spędź z Latem z Radiem! Od rana w piątek można będzie wziąć udział w audycjach wszystkich anten Polskiego Radia, w imprezach plenerowych i konkursach, popołudniami i wieczorami - bawić się na koncertach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pod gołym niebem zagrają: Kayah, Krzysztof Zalewski, Włodek Pawlik Trio, Sławek Uniatowski z Zespołem, Warszawskie Combo Taneczne, Big Band Piotra Kostrzewy, Kapela ze Wsi Warszawa i Hanka Rybka. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

zobacz więcej

Fotorelacja z promocji książki prof. Jerzego Roszkowskiego pt. "Walka o Morskie Oko w Tatrach 1811-1909"

Fotorelacja z promocji książki prof. Jerzego Roszkowskiego pt. „Walka o Morskie Oko w Tatrach 1811-1909” która odbyła się 5 czerwca 2019 r. w domu wczasowym „Jasny Pałac”.

zobacz więcej

19. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

19. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
30.06 - 11.08.2019
 
Jeden z największych festiwali organowych w Polsce, który wpisał się już na dobre w kulturalny kalendarz wydarzeń miasta i stanowi ciekawą, wakacyjną propozycję zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Program festiwalu od lat dobierany jest w taki sposób, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających melomanów. Jest też okazją do obcowania z wielkimi dziełami muzyki organowej i kameralnej, granymi przez znakomitych artystów przyjeżdżających z całego świata. Zapraszamy do posłuchania wspaniałej muzyki, granej przez najznakomitszych wirtuozów w przestrzeniach zakopiańskich świątyń, galerii czy teatru.
zobacz więcej

Gmina Kościelisko - kalendarz imprez 2019/06

Gmina Kościelisko
 kalendarz imprez 2019/06
zobacz więcej

Warsztaty z popularyzacji zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na
warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego,
które odbywają się w Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór w Zakopanem !
Szczegóły na plakacie
Serdecznie zapraszamy !!!!
zobacz więcej

XII Zakopiański Test Coopera

XII Zakopiański Test Coopera - 11 czerwca 2019. Aby wziąć udział w teście należy zgłosić się co najmniej pół godziny przed startem do biura zawodów aby podpisać oświadczenie, a następnie rozgrzać się przed biegiem. Udział w teście jest bezpłatny. Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w teście o godzinie 11:00, będzie zorganizowana druga tura zawodów o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy. Stadion lekkoatletyczny COS Zakopane, Bronisława Czecha, Zakopane. Godzina rozpoczęcia: 11:00

zobacz więcej

XVI Dni Zakopanego 2019

XVI Dni Zakopanego 2019

29 maja – 8 czerwca 2019 roku

 

Upamiętniając wizytę Ojca Świętego, Jana Pawła II, w 1997 roku w naszym mieście pod Giewontem, odbywa się cykl imprez w ramach Dni Zakopanego. Tegoroczne - uświetnione Jubileuszem 130 lat Muzeum Tatrzańskiego i 100 lecia Związku Podhalan.

Tatrzańska Agencja Promocji i Kultury zaprasza na promocję książki prof. Jerzego Roszkowskiego pt. „Walka o Morskie Oko w Tatrach 1811-1909” w dniu 5 czerwca 2019 r. godz. 18:00 w domu wczasowym „Jasny Pałac”.

zobacz więcej

Promocja książki prof. Jerzego M. Roszkowskiego „Walka o Morskie Oko w Tatrach 1811-1909”

Tatrzańska Agencja Promocji i Kultury zaprasza na promocję książki prof. Jerzego Roszkowskiego pt. „Walka o Morskie Oko w Tatrach 1811-1909” w dniu 5 czerwca 2019 r. godz. 18:00 w domu wczasowym „Jasny Pałac”.

zobacz więcej

ORLEN WYŚCIG NARODÓW - Bukowina Tatrzańska - 01-02.06.2019

W dniach 1-2 czerwca odbędzie się, po raz pierwszy w Polsce, kolarski ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup. To wyjątkowe wydarzenie, w którym o zwycięstwo walczyć będą reprezentacje państw z całego świata. Znakomici kolarze, drużyny narodowe i wymagające górskie trasy wokół BUKOVINA RESORT – to wszystko zwiastuje wielkie sportowe emocje.

zobacz więcej

7. Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem

W dniach 3-4 czerwca w Zakopanem odbędzie się 7. Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. To już czwarta edycja tego widowiskowego wydarzenie pod Giewontem. Najlepsze drużyny z całej Polski, które wygrały eliminacje wojewódzkie, zaprezentują swoje umiejętności w samym centrum miasta na Placu Niepodległości. Przegląd uświetni także koncert orkiestry wojskowej.

zobacz więcej

„Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem” z historią w tle

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 r. odbędzie się Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem. Pasjonaci tej dyscypliny sportu w ciągu trzech dni będą mogli zmierzyć się z trzema zróżnicowanymi pod względem dystansu i stopnia trudności trasami prowadzącymi pięknymi tatrzańskimi szlakami. To już dziewiąta edycja tego wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem. Jednak po Tatrach z „Sokołem” biegamy już jedenaście lat, a sama historia zawodów i Towarzystwa Gimnastycznego sięga przełomu XIX i XX wieku.

zobacz więcej

Zakopiański Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy 1 czerwca 2019 na Zakopiański Dzień Dziecka, który w tym roku odbędzie się pod znakiem tradycji, folkloru i historii Podhala bowiem jest to rok dedykowany 130-leciu działalności Muzeum Tatrzańskiego, 100-lecia powstania Związku Podhalan i 115-lecia Związku Górali. Na całodniowym festynie rodzinnym organizowanym przez Miasto Zakopane uczestnicy będą mieli możliwość poznać tradycje góralskie, przekonać się jak dawniej bawiły się dzieci, wziąć udział w konkurencjach sportowych ze wspaniałymi nagrodami, obejrzeć liczne występy artystyczne na scenie, uczestniczyć w warsztatach i wreszcie wziąć udział w premierze gry MONOPOLY Tatry i Zakopane TPN i przekonać się jak łączyć naukę i edukację z zabawą i nowoczesnością. Muzeum Tatrzańskie przeprowadzi warsztaty, które pozwolą poznać działalność instytucji, a Związek Podhalan przeniesie uczestników pikniku w świat tradycji i folkloru.

zobacz więcej

Warsztaty sztuki i rękodzieła w Czerwonym Dworze

Zapraszamy od 6 do 31 maja 2019 r. wszystkich chętnych do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach rękodzieła i sztuki Zakopanego i Podhala. Troska o ochronę tradycji i materialnego oraz niematerialnego dziedzictwa kulturowego wyraża się nie tylko poprzez organizowanie wystaw i promowanie naszego dziedzictwa, ale także poprzez organizowanie spotkań, podczas których znani i uznani artyści pokażą nam swoje dzieła i zdradzą tajniki swej unikatowej pracy. Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Popularyzacja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego”. Zapisy: warsztaty@zakopane.pl tel. 661 601 651 (ilość miejsc ograniczona). Willa Czerwony Dwór, Kasprusie, Zakopane.

zobacz więcej

VI Zwyczajna Sesja Rady Powiatu Tatrzańskiego

Zakopane, dnia 22 maja 2019 r.

ZAPROSZENIE
 

Na podstawie art.15 ust.l ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. - o samorządzie powiatowym (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 511 z późn. zm.) zwołuję VI Zwyczajną Sesję Rady Powiatu Tatrzańskiego, z następującym porządkiem obrad:

Zapraszając do udziału w Sesji uprzejmie informuję, że Sesja odbędzie się dnia 30 maja 2019 r. (czwartek) o godz. 8.00 w siedzibie Starostwa przy ul. Chramcówki 15 w Zakopanem.

zobacz więcej

Zakopane Biega

Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu "Zakopane Biega", który odbędzie się 29.05.2019 r. o godzinie 10:00 na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Dystans 3 km. Zapisy oraz więcej informacji na stronie: www.mosir.zakopane.eu (https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/wydarzenie/zakopane-biega/). COS, Bronisława Czecha, Zakopane.

zobacz więcej

XXI Majówka w Dzianiszu oraz XXI Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Wójt Gminy Kościelisko
Związek Podhalan Oddział w Dzianiszu
oraz
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko
zapraszają 26 maja 2019 r.
na 
XXI Majówkę w Dzianiszu
oraz
XXI Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych
zobacz więcej

Wystawa "Góry i tusz"

Wystawa "Góry i tusz"
24.05.2019 (piątek) godz. 18:00

Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”
ul. Kościuszki 87
34-530 Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej

Inauguracja Nocy Muzeów w Domu Wczasowym „Jasny Pałac”

W dniu 18 maja (sobota) o godz. 15:00 w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury D.W. „Jasny Pałac” ul. Tetmajera 24, uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem zaprezentowali program literacko-muzyczny. W nocy z dnia 18 na 19 maja 2019 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzealnika a występ uczniów zainaugurował to wydarzenie.

zobacz więcej

NOC MUZEÓW 2019

NOC MUZEÓW 2019
18 maja 2019

 
W dniu 18.05.2019 odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów w Zakopanem. Oferta jest bardzo szeroka i skierowana zarówno do dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. Wzorem lat ubiegłych przygotowano konkurs dla uczestników wydarzenia. Swoją obecność w wybranych placówkach trzeba będzie opatrzyć pieczątkami na specjalnie przygotowanej karcie. Karty dostępne będą w placówkach biorących udział w Nocy Muzeów lub na stronie www.zakopane.pl Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

zobacz więcej

Dni Dawcy Szpiku Kostnego 25-26 maj 2019

Dni Dawcy Szpiku Kostnego
25-26 maj 2019
zobacz więcej

Noc Muzeów 2019 w Muzeum Tatrzańskim

NOC MUZEÓW 2019
W MUZEUM TATRZAŃSKIM
18 maja 2019 (sobota), godz. 20.00 – 24.00
zobacz więcej

Noc Muzeów w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem zaprasza na tegoroczną Noc Muzeów. Tego dnia galeria czynna będzie dla zwiedzających w godz. 14:00-23:00. W przestrzeni galerii prezentowana będzie wystawa "Zakopiańska Kolekcja Sztuki - malarstwo, rzeźba, grafika, tkanina". Na ekspozycji po raz pierwszy jednocześnie zobaczymy dzieła z dwóch zakopiańskich kolekcji: Miejskiej Galerii Sztuki i Galerii Pegaz (własność Urzędu Miasta Zakopane).

zobacz więcej

Noc Muzeów w "Atmie"

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem
Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
sobota, 18 maja 2019
zobacz więcej

Zaproszenie na koncert Ave Maria

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Zakopiańskie Centrum Kultury

zapraszają na koncert:

„Ave Maria”- pieśni maryjne

w  wykonaniu  Tatrzańskiego Chóru Szumny.

16 maja  2019 r., godz. 17:00

Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27, 34-500 Zakopane

zobacz więcej

XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” Zakopane 2019

XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” Zakopane 2019
10 - 12 maja 2019
zobacz więcej

Uroczystość przekazania przez rodzinę Kornela Makuszyńskiego Orderu Orła Białego

Zapraszamy serdecznie na Uroczystość przekazania przez rodzinę Kornela Makuszyńskiego Orderu Orła Białego przyznanego pisarzowi pośmiertnie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę 11 listopada 2018 roku.
 
10.05.2019 (piątek)
zobacz więcej

XIX WIELKA MAJÓWKA TATRZAŃSKA


XIX WIELKA MAJÓWKA TATRZAŃSKA
26 kwietnia - 5 maja 2019
zobacz więcej

Obchody 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz i Rada Miasta Zakopane serdecznie zapraszają do udziału w obchodach 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

zobacz więcej

XXVII Przednówek w Polanach

4-5 maja 2019 - Dom Ludowy w Kościelisku

Wójt Gminy Kościelisko Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, Związek Podhalan Oddział Kościelisko przy wsparciu Starosty Tatrzańskiego oraz TARPiK-u zapraszają do wzięcia udziału w XXVII Przednówku w Polanach.

zobacz więcej

JAZZOWE ZAKOPANE – 16.WIOSNA JAZZOWA

JAZZOWE ZAKOPANE – 16.WIOSNA JAZZOWA
UNITED EUROPE JAZZ FESTIWAL
26 kwietnia – 5 maja 2019
 
„Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem” hasło towarzyszące od lat wydarzeniu nie jest przypadkowe – unikatowa sceneria polskich Tatr sprawia, że udział w tej imprezie staje się niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla Gości, jak i samych Artystów.
zobacz więcej

34. Przegląd Zespołów Regionalnych "Małe Bajania"

2 maja 2019 r. na scenie Bukowiańskiego Centrum Kultury "Dom Ludowy" wystąpią dziecięce zespoły regionalne z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska. Zobaczymy folklor górali podhalańskich i spiskich.

zobacz więcej

UNESCO International Jazz Day - Inauguracja Wiosny Jazzowej

30 kwietnia 2019 (wtorek) godz. 19:00 UNESCO International Jazz Day - Inauguracja Wiosny Jazzowej. Mike Russel (USA) Józef Eliasz Funky Group (PL) Chico Freeman Trio (USA/CH) - Kino Sokół, ul. Orkana 2, Zakopane.

zobacz więcej

Folk & Jazz pod Tatrami | Hania Rybka Folk Band | Leszek Kułakowski Komeda

3 maja 2019 (piątek) godz. 19:00 Folk & Jazz pod Tatrami - Hania Rybka Folk Band - Leszek Kułakowski Komeda. Kino Sokół, ul. Orkana 2, Zakopane.

zobacz więcej

Gmina Kościelisko - kalendarz imprez 2019/04

Gmina Kościelisko

kalendarz imprez 2019/04

zobacz więcej

Warsztaty sztuki i rękodzieła w Czerwonym Dworze 1 - 30 kwietnia 2019

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza w kwietniu 2019 r. na warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego w ramach programu „Popularyzacja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego”. Szczegółowy harmonogram na plakacie. Zapisy pod numerem telefonu +48 661 601 651 lub warsztaty@zakopane.pl Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27, Zakopane.

zobacz więcej

Koncert "Spojrzeliśmy ku Tatrom"

Galowy koncert z okazji XV–lecia Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej "Spojrzeliśmy ku Tatrom", 28 kwietnia 2019 godz. 19:00 "Dworzec", ul. Krupówki 12. Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna działa w Zakopanem już 15 lat. Wykonaliśmy blisko 200 koncertów z bardzo zróżnicowanym programem kładąc szczególny nacisk na repertuar złożony z utworów inspirowanych górami i folklorem góralskim.

zobacz więcej

X Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich - Złote Kierpce

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na X Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce, który odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2019 r. Kino Giewont, ul. Tadeusza Kościuszki 4, Zakopane.

zobacz więcej

Wernisaż wystawy "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka - kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi"

Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka - kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi", który odbędzie się 26 kwietnia 2019 (piątek) o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej przy ul. Kościuszki 87.

zobacz więcej

Wernisaż wystawy prac Jerzego Z. Kosiuczenko GOŃBA ZA SZTUKĄ

Wójt Gminy Kościelisko
i Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko
serdecznie zapraszają
w piątek 26 kwietnia 2019 r. o godz. 18:00
na wernisaż wystawy prac Jerzego Z. Kosiuczenko
GOŃBA ZA SZTUKĄ
 
Wystawa czynna w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko (ul. Nędzy Kubińca 76)
od 20 marca do 30 maja 2019 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00.
zobacz więcej

Tatrzańskie pejzaże Stanisława Witkiewicza i Walerego Eljasza-Radzikowskiego

Czasowy pokaz obrazów w „Atmie” - „Tatrzańskie pejzaże Stanisława Witkiewicza i Walerego Eljasza-Radzikowskiego” - 1 - 30 kwietnia 2019. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” ul. Kasprusie 19, Zakopane.

zobacz więcej

XXI Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim o Wielkanocne Jajo

W tym roku organizowana jest XXI edycja  Zawodów na Starym Sprzęcie Narciarskim, które odbędą się Poniedziałek Wielkanocny  22 kwietnia na Kalatówkach. Zawody  zyskały już zaszczytne miano „kultowych” i  są kontynuacją bogatej tradycji narciarskiej Kalatówek i Zakopanego.

zobacz więcej

22. PRZEGLĄD FILMÓW O SZTUCE

22. PRZEGLĄD FILMÓW O SZTUCE
– tegoroczna edycja pod batutą Maksymiuka
 
W pierwszej połowie kwietnia zapraszamy na unikalny na skalę krajową, festiwal prezentujący dokonania filmowe poświęcone tematyce szeroko pojętej sztuki. W jednym miejscu, w ciągu kilku festiwalowych dni zapoznamy się z najlepszymi produkcjami dokumentalnymi, animowanymi i fabularnymi, a szacowne Jury nagrodzi te najznakomitsze. Przegląd to nie tylko pokazy konkursowe i prezentacje filmowe ale także spotkania, wystawy, koncerty i warsztaty filmowe.
zobacz więcej

Czwartek Literacki "Wiersze z plecaka na starych szlakach"

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego zapraszają 11 kwietnia 2019 r. o godz. 18:00 na spotkanie z poezją w ramach Czwartków Literackich "Wiersze z plecaka na starych szlakach" Wojciech Stańczak. Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. S. Żeromskiego, os. Łukaszówki 4a. Wstęp wolny

zobacz więcej

Hokus Krokus - Wycieczka Krokusowa

Wycieczka Krokusowa - #hokuskrokus
 
Dolina Kościeliska – Przysłop Miętusi – Dolina Małej Łąki
 
Start w Kirach przy wejściu do Doliny Kościeliskiej (przy mapie przez punktem biletowym) o godz. 9.00.
 
Termin:
14.04.2019 (niedziela)
zobacz więcej

XI Międzynarodowe Forum Górskie - Relacja

21 marca 2019 roku , w gościnnych progach ośrodka konferencyjno  wypoczynkowego HYRNY odbyło się XI  Międzynarodowe Forum Górskie.

zobacz więcej

XI Międzynarodowe Forum Górskie 2019

21 marca br. odbyło się XI Międzynarodowe Forum Górskie z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, Parlamentarzystów, Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, przedstawicieli świata nauki, samorządów, stowarzyszeń oraz mieszkańców Powiatu Tatrzańskiego.

zobacz więcej

Koncert Pasyjny 14. KATEDR

6 kwietnia 2019 godz. 20:00
Sanktuarium Najświętszej Rodziny
Krupówki, Zakopane
 
Projekt 14 KATEDR to cykl 14 KONCERTÓW PASYJNYCH prezentowanych w 14 katedrach i świątyniach w Polsce w okresie Wielkiego Postu. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej. Projekt 14 KATEDR 2019 to trzecia odsłona wydarzenia. Poprzednie edycje odbyły się w 2017 i 2018 roku i cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem publiczności.
zobacz więcej

BAJKLUŚ 2019

Centrum Kultury i Promocji Gminy
Czarny Dunajec
zaprasza na
XXII GMINNE PREZENTACJE FORM TEATRALNYCH
ZESPOŁÓW SZKOLNYCH

BAJKLUŚ
3-4 KWIECIEŃ 2019

Rozpoczęcie o godz. 09:00

zobacz więcej

VII Dni Lawinowo - Skiturowe

Już po raz siódmy zapraszamy na Dni Lawinowo-Skiturowe, czyli spotkanie miłośników narciarstwa wysokogórskiego i turystyki zimowej w Schronisku PTTK w Dolinie Pięciu Stawów w Tatrach. W tym roku wydarzenie odbędzie się w weekend 30-31 marca 2019r.

zobacz więcej

Wieczór w Czerwonym Dworze - W 1. rocznicę śmierci dra Leszka Allerhanda

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury
zapraszają na Wieczór w Czerwonym Dworze:
 
W 1. rocznicę śmierci dra Leszka Allerhanda wspomina Maciej Wojak
 
1 kwietnia 2019 r., godz. 18:00
   Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27, 34-500 Zakopane
zobacz więcej

HOKUS KROKUS - Magia Gminy Kościelisko

Zapraszamy w imieniu Gminy Kościelisko i Tatrzańskiego Parku Narodowego na konferencję prasową, która dotyczyć będzie naszej wspólnej akcji dotyczącej fenomenu kwitnienia krokusów. Konferencja będzie miała miejsce we wtorek 26 marca, o godzinie 14.00 w Ziębówce - Witów 304a, 34-512 Witów. Miejsce wybraliśmy celowo, z racji bliskości Doliny Chochołowskiej. Zależy nam, aby wspólnie przybliżyć Państwu założenia tegorocznej akcji.Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na FB i specjalnej strony internetowej: www.hokuskrokus.pl

zobacz więcej

Salon Marcowy 2019

"Salon Marcowy 2019”
22.03.2019 – 05.05.2019
Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego
ul. Krupówki 41, wstęp wolny
Wernisaż 22 marca, piątek, o godz. 17:00
 
Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zapraszają na wystawę "SALON MARCOWY 2019"
JÓZEF GIELNIAK, TADEUSZ KULISIEWICZ, WŁADYSŁAW SKOCZYLAS
RYSUNEK, GRAFIKA - POMIĘDZY INSPIRACJĄ A IMPROWIZACJĄ.
Idea i Kurator wystawy: Lidia Rosińska-Podleśny
zobacz więcej

Warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na kolejną edycję warsztatów sztuki i rękodzieła podhalańskiego w ramach programu POPULARYZACJA ZAKOPIAŃSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO. Szczegółowy harmonogram na plakacie. Zapisy pod numerem telefonu: 661 601 651 

zobacz więcej

Gmina Kościelisko - kalendarz imprez 2019/03

Gmina Kościelisko

kalendarz imprez 2019/03

zobacz więcej

V Zwyczajna Sesja Rady Powiatu Tatrzańskiego

Zakopane, dnia 20 marca 2019 r.
 
Z A P R O S Z E N I E
 
Na podstawie art.15 ust.1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. – o samorządzie powiatowym (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 995 z późn. zm.) z w o ł u j ę V Zwyczajną Sesję Rady Powiatu Tatrzańskiego, z następującym porządkiem obrad:
zobacz więcej

“Wołanie w górach” – promocja książki Michała Jagiełły

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego
ul. Krupówki 10
15.03.2019 (piątek), godz. 18.00
 
Książka „Wołanie w górach” jest edycją szczególną. Michał Jagiełło zmarł nagle 1 lutego 2016 roku. Nie skończył pracy nad uzupełnieniami (jego notatki zatrzymują się na wydarzeniach z 2015 roku). Próby domknięcia tej opowieści o działaniach TOPR podjęła się córka autora – Dominika Jagiełło, przy wsparciu Adama Maraska, który z kroniki wypadków wybrał kilkanaście nowych opisów wypraw z lat 2016–2017, i Krzysztofa Wojnarowskiego, który czuwał nad poprawnością językową i merytoryczną oraz jest autorem zdjęcia okładkowego.
zobacz więcej

Prezentacja prelekcja pt Samotnie przez Ziemię Świętą

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem pragnie serdecznie zaprosić 14 marca 2019 o godz. 18:00 (Miejska Biblioteka Publiczna, Łukaszówki 4, Zakopane) na prezentację i prelekcję multimedialną której bohaterem będzie Piotr Chwiałkowski, Zakopiańczyk z krwi i kości, który w marcu 2018 r. wyruszył na samotną i samodzielnie zorganizowaną wyprawę-pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W trakcie niemal 3 tygodni tam spędzonych przemierzył z południa na północ Jordanię i Izrael a także zahaczył o Zachodni Brzeg Jordanu.

zobacz więcej

Przyjaciele w życiu i sztuce - B. Kłosowski i W. Trzebunia

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula
Zakopiańskie Centrum Kultury
Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór
zapraszają na wystawę
„Przyjaciele w życiu i sztuce -
Bronisław Kłosowski i Władysław Trzebunia”.
 8 marca 2019 r., godz. 17:00
 Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27, 34-500 Zakopane
zobacz więcej

Wernisaż wystawy oraz koncert w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”

W Dniu Kobiet, 8 marca, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzeni z udziałem młodych artystów. Wieczór rozpocznie się od otwarcia wystawy „Inspirowane muzyką Karola Szymanowskiego” prezentującej prace uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, laureatów konkursu plastycznego w dziedzinie malarstwa, rysunku i rzeźby. Wystawa jest rezultatem współpracy ZSP i „Atmy”, prace młodych artystów będzie można oglądać do 7 kwietnia 2019 roku. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17.30. Po wernisażu publiczność będzie miała okazję wysłuchać koncertu „Niespodzianki… nie tylko dla kobiet...”, podczas którego młodzi artyści Oleh Malovichko (klarnet) i Radosław Goździkowski (fortepian) wykonają utwory Ludwiga van Beethovena, Johannesa Brahmsa, Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego i Marcela Chyrzyńskiego. Słowo o muzyce wygłosi dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AM, Kurator ds. programowych „Atmy”. Wstęp jest wolny. Wydarzenia są organizowane z okazji Jubileuszu 140-lecia Muzeum Narodowego w Krakowie.

zobacz więcej

Polscy himalaiści - spotkanie autorskie w zakopiańskim klubie Dworzec

Zapraszamy do zakopiańskiego klubu Dworzec, gdzie w najbliższy piątek (8 marca) rozmawiać będziemy o pierwszych polskich himalaistach. Uczestnikami spotkania będą Dariusz Jaroń (dziennikarz, autor książki „Polscy himalaiści”), wspinacz Jarosław Gawrysiak oraz Magdalena Bujak – Lenczowska (córka uczestnika pierwszej polskiej wyprawy w Himalaje).
 
Dariusz Jaroń, Jarosław Gawrysiak, Magdalena Bujak - Lenczowska
8 marca, godz. 18:00
Dworzec, Zakopane, ul. Krupówki 12
zobacz więcej

Film "Ród Gasieniców"

Związek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza na film "Ród Gąsieniców" w dniach:

04 marzec godz. 18.00 - "Franek ,syn Pawła Gąsienicy"
05 marzec godz. 18.00 - "Poruseństwo w Chochołowie"
06 marzec godz. 18.00 - "Jędrek Gąsienica - Krwawy"
07 marzec godz. 18.00 - " Synowie Krwawego"
08 marzec godz. 18.00 - Paweł, syn Maćka Gąsienicy"
09 marzec godz.18.00 - Izydor, wnuk Jędrka Krwawego"
 
Kino Giewont, ul. Kościuszki 4   Wstęp wolny

zobacz więcej

Wieczór w Czerwonym Dworze - Promocja "Ilustrowanego leksykonu gwary i kultury podhalańskiej"

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na Wieczór w Czerwonym Dworze: Promocja "Ilustrowanego leksykonu gwary i kultury podhalańskiej". Spotkanie z autorem – prof. dr hab. Józefem Kąsiem poprowadzi dr hab. Anna Mlekodaj. "Ilustrowany Leksykon Gwary i Kultury Podhalańskiej" to opracowany naukowo i zapisany w słowie świat kultury duchowej i materialnej Podhala. 4 marca 2019 godz. 18:00, Willa Czerwony Dwór, Kasprusie 27, Zakopane.

zobacz więcej

Uroczystości 115 lat Związku Górali oraz 100 lat Związku Podhalan

Zapraszamy na uroczystości 115 lat Związku Górali - 100 lat Związku Podhalan, które odbędą się w najbliższą niedzielę 3 marca 2019 r.

zobacz więcej

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym

Bieg odbędzie się 3 marca 2019 r. w Zakopanem. Start biegu w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy. Zapisy online: https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/wydarzenie/tropem-wilczym-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-2019/. Więcej informacji na stronie www.mosir.zakopane.eu Patronat honorowy – Starosta Powiatu Tatrzańskiego, Burmistrz Miasta Zakopane. Organizator – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, Fundacja Wolność i Demokracja.

zobacz więcej

Koncert karnawałowy Zakopiańskiej Akademii Śpiewu i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sopotu

Zapraszamy 3 marca 2019 r. o godz. 18.00 do Teatru Witkacego (duża sala) na koncert karnawałowy Zakopiańskiej Akademii Śpiewu i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sopotu. Wstęp wolny.

zobacz więcej

Wykład Cezarego Michno w ramach wystawy "Od-nowa"

Rozpoczynamy cykl spotkań z młodymi artystami "Przedwiośnia" i "Od-nowy" - wystaw prezentowanych w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem. Jako pierwszy w ramach ekspozycji "Od-nowa" swoje dokonania w dziedzinie konserwacji rzeźby zaprezentuje Cezary Michno - absolwent Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Serdecznie zapraszamy! Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego, Krupówki, Zakopane. 28 lutego 2019 godz. 12:00

zobacz więcej

Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane wraz z młodzieżą z zakopiańskich szkół zapraszają Gości i Mieszkańców Zakopanego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Polskiego Święta Państwowego obchodzonego 1 marca, poświęconego pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia - ustanowionego na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

zobacz więcej

Sztuka teatralna „Gwołtu co sie nie robi”

Sztuka teatralna „Gwołtu co sie nie robi”
27 lutego 2019 r. (środa) godz. 20:00
Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej
zobacz więcej

Dudaski Tłusty Czwartek

Już tradycyjnie w Tłusty Czwartek będziemy świętować zakończenie karnawału. Dla wszystkich uczestników będzie to okazja, by posłuchać autentycznej ludowej dudziarskiej muzyki, zobaczyć różne instrumenty, poznać tajniki ich budowy a także posłuchać ciekawych anegdot. W ten sposób chcemy kultywować tradycję i popularyzować nasz rodzimy instrument, jakim są dudy podhalańskie, które zostały wpisane na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Willa Czerwony Dwór, Kasprusie 27, Zakopane. 28 lutego 2019 godz 18:00.

zobacz więcej

Harmonogram wydarzeń „Zima 2018/2019” w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej

Harmonogram wydarzeń „Zima 2018/2019”
w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej
zobacz więcej

Popularyzacja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego. Zajęcia odbywają się od 1 do 28 lutego 2019 w Willi Czerwony Dwór w Centrum Kultury Rodzimej, ul. Kasprusie 27, 34-500 Zakopane. Program aktualnych warsztatów znajduje się na plakacie. Zapisy e-mail: warsztaty@zakopane.eu lub tel. 661601651. Warsztaty realizowane są w ramach projektu pn. "Popularyzacja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego". Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27, Zakopane.

zobacz więcej

Spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim

Zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie z cyklu „Tylko prawda jest ciekawa”. Tym razem jest to Witold Gadowski - dziennikarz śledczy, pisarz, poeta, publicysta, autor filmów dokumentalnych. Spotkanie odbędzie się 24 lutego (niedziela) 2019 roku o godzinie 19.00 w „Jasnym Pałacu”, ul. Tetmajera 24. Autor promuje i podpisuje nową książkę Szlag trafił. Organizatorem spotkania jest księgarnia „Poraj”, wieczór poprowadzi Adam Kitkowski. Wstęp wolny, zaproś znajomych.

zobacz więcej

Projekcja filmu „Byli kowale, byli...”

Fundacja Dobra Wola oraz Bukowiańskie Centrum Kultury zapraszają na prezentację filmu dokumentalnego „Byli kowale, byli...”. Projekcja odbędzie się w sobotę 23 lutego o godz. 17.00 w Domu Ludowym przy ul. T. Kościuszki 87 w Bukowinie Tatrzańskiej. Po pokazie odbędzie się dyskusja, w której wezmą udział autorzy filmu oraz zaproszeni eksperci: Adam Bartosz i Paweł Lechowski.

zobacz więcej

RZECZPOSPOLITA ZAKOPIAŃSKA 1918” – OSTATNIE OPROWADZANIE PO WYSTAWIE

Jeśli Państwo jeszcze nie zdążyli obejrzeć wystawy Muzeum Tatrzańskiego „Rzeczpospolita Zakopiańska 1918”, serdecznie zapraszamy na ostatnie spotkanie na wystawie, które odbędzie się 22 lutego 2019 (piątek) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza.

zobacz więcej

FERIE ZIMOWE w ATMIE - LUTY 2019

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, ul. Kasprusie 19

FERIE ZIMOWE - LUTY 2019

zobacz więcej

Posiady góralskie "Małe Podhale" i "Podhale Grupa Spiska"

W czwartek 21 lutego 2019 r. o 19.00 występ zespołów regionalnych z Jurgowa. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”, ul. Kościuszki 87, Bukowina Tatrzańska.

zobacz więcej

Sztuka teatralna „Gwołtu co sie nie robi”

W środę 20 lutego 2019 r. o 20.00 - sztuka teatralna "Gwołtu, co sie nie robi". Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”, ul. Kościuszki 87, Bukowina Tatrzańska.

zobacz więcej

47. Góralski Karnawał 14-17 lutego 2019 r. w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej

Serdecznie zapraszamy na 47. "Góralski Karnawał" Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych, Popis Par Tanecznych, Konkurs Tańca Zbójnickiego i Kumoterki,  który odbędzie się w dniach 14-17 lutego 2019 r. w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. Wydarzenie to ściąga do Bukowiny Tatrzańskiej nie tylko najlepszych tancerzy, grupy kolędnicze, ale również wielu turystów, którzy mają wspaniałą okazję by poznać kulturę ludową a przy tym świetnie się bawić.

zobacz więcej

Ferie w Muzeum Tatrzańskim

Ferie w Muzeum Tatrzańskim: Warsztaty rodzinne, Góralskie inspiracje, Podwieczorki z historią, Oprowadzania w cenie biletu.

zobacz więcej

Gmina Kościelisko - Kalendarz imprez FERIE 02/2019

Gmina Kościelisko
Kalendarz imprez FERIE 02/2019
zobacz więcej

Warsztaty z GOKR Kościelisko - FERIE 2019

Zapraszamy w okresie ferii 2019
na Warsztaty z GOKR Kościelisko.
zobacz więcej

XII Parada Gazdowska Kościelisko

10.02.2019 godz 12:00
Kościelisko Polana Sywarne
 
Zapraszamy Państwa na XII Paradę Gazdowską w Kościelisku - polana Sywarne. Parada Gazdowska również nazywana jest Kumoterską Gońbą. Podczas wydarzenia podziwiamy tradycyjne zaprzęgi konne i mamy okazję widzieć tradycyjny strój góralski.
zobacz więcej

110. rocznica śmierci Mieczysława Karłowicza

W tym roku obchodzimy 110. rocznicę śmierci naszego patrona ,która jest okazją, aby przypomnieć życie i twórczość tego wybitnego kompozytora, taternika, fotografa, publicysty, miłośnika gór i narciarstwa, współzałożyciela TOPR. Mieczysław Karłowicz zginął w dniu 08 lutego 1909 roku przysypany lawiną pod Małym Kościelcem w Tatrach, podczas samotnej wędrówki na nartach . Była to osobowość wszechstronnie utalentowana, angażująca się w wiele dziedzin życia społecznego, bardzo związana z regionem Tatr i Podhala. To nie tylko wybitny kompozytor okresu Młodej Polski, ale również bardzo wrażliwy na piękno Tatr fotograf, prekursor „znakowanej” turystyki górskiej i ochrony przyrody, a także współzałożyciel, razem z Mariuszem Zaruskim, TOPR.

zobacz więcej

X Jubileuszowy Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

Zapraszamy całe rodziny na X Jubileuszowy Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. Bieg Podhalański im. Jana Pawła II to wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Polski. Kilkuset biegaczy- amatorów i profesjonalistów zmierzy się na kilku dystansach na świetnie przygotowanych trasach, które są bardzo malownicze i prowadzą wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdują się na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy rywalizują na trasie o długości 30 i 15 km dla bardziej zaawansowanych lub nowej 6 km dla osób starszych i dzieci. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz on-line na stronie www.bieg.nowytarg.pl Dla wszystkich uczestników przewidziano pakiet startowy, medale oraz upominek z logo biegu.

zobacz więcej

Występ zespołów „Zawaternik” i „Ślebodni” z Leśnicy-Gronia

Występ zespołów „Zawaternik” i „Ślebodni”
z Leśnicy-Gronia
7 lutego 2019 (czwartek) godz. 19:00
Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”
ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska
zobacz więcej

Koncert "Kolędy Antoniny Krzysztoń"

Koncert w ramach X Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. 2 lutego 2019 godz. 16:00 Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka, Przewodników Tatrzańskich, Zakopane.

“Moim powołaniem, jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów” Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów. Pierwsze kasety magnetofonowe wydawała w drugim obiegu, w wydawnictwach podziemnych: CDN, Nowa, Solidarność Wielkopolska. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga. Zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu.

zobacz więcej

Sztuka teatralna „Portki”

Sztuka teatralna „Portki”
6 lutego 2019 (środa) godz. 20:00
Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”
ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska
zobacz więcej

Wieczór w Czerwonym Dworze - "Na trasach alpejskich i scenach operowych"

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na Wieczór w Czerwonym Dworze: "Na trasach alpejskich i scenach operowych". W 10. rocznicę śmierci Andrzeja Bachledę-Curusia wspomina syn Andrzej Bachleda-Curuś jr. Na podarowanym przez Andrzeja Bachledę-Curusia fortepianie zagra Anna Guja, a na gitarze Andrzej Bachleda-Curuś jr. 4 lutego 2019 godz. 18:00 Willa Czerwony Dwór, Kasprusie 27, Zakopane.

zobacz więcej

Mobilna Ścigacka vol. V Kotelnica Białczańska - Zjazd na byle czym

Mobilna Ścigacka największa tego typu impreza w Polsce. Odbywać się będzie na stoku Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, orgaznizowana prze Sojka Event i Kotelnica Białczańska. Stawiamy na dobrą zabawę, miło spędzony czas, z dużą dozą humoru i pozytywnej energii. Każdy może wykazać się weną twórczą w zrobieniu pojazdu, na którym będzie chciał zjechać ze stoku najpopularniejszego Ośrodka Narciarskiego w Polsce.

zobacz więcej

Parada Gazdowska 2019 na Polanie Lichajówki

Parada Gazdowska, odbędzie się 27 stycznia 2019 roku na Polanie Lichajówki. Jest to impreza promocyjno – kulturalna odbywająca się na terenie Gminy Poronin. Od roku 1999 weszła na stałe do kalendarza zimowych imprez. Jej program obejmuje przejazd zaprzęgów wyznaczoną trasą, to są sanie i kumoterki (małe, dwuosobowe sanie typowe dla regionu Podhala). Podczas przejazdu Jury ocenia rasę i ułożenie koni, uprzęże, wykonanie sań i sposób powożenia. Wszyscy biorący udział w Paradzie prezentują się w pięknych tradycyjnych góralskich strojach. Odbywają się, również na przygotowanym torze przejazdy kumoterek, skiring (narciarz jadący za koniem bez jeźdźca) oraz ski – skiring (narciarz za koniem z jeźdźcem). Parada Gazdowska należy do cyklu imprez organizowanych w gminach podhalańskich, przyciąga wielu miłośników koni i tłumy widzów. Można tu podziwiać piękne konie, starodawne uprzęże i sanie ręcznie rzeźbione czy malowane.

zobacz więcej

Występ zespołów „Ciardasie” i „Koce Łapki” z Czarnej-Góry oraz grupy kolędniczej „Fedory” z Rzepisk

W czwartek 31 stycznia 2019 r. o godz. 19.00 na scenie Domu Ludowego wystąpią zespoły regionalne z Czarnej Góry: "Koce Łapki"i "Ciardasie" oraz "Fedory" z Rzepisk. Dla turystów będzie to nie lada okazja by poznać kulturę polskiego Spisza: strój, taniec, muzykę, gwarę, a nawet zwyczaje związane z okresem bożonarodzeniowym. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”, ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska.

zobacz więcej

Zaproszenie na wernisaż wystawy w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara zaprasza na otwarcie  wystawy Rajmunda Ziemskiego oraz Mariusza Woszczyńskiego 28 stycznia ( poniedziałek) godz. 14:00 do Szkolnej Galerii "STRUG" w Zespole  Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara, ul. Kościeliska 35 w Zakopanem.

zobacz więcej

Występ zespołu „Mali Wiyrchowianie”

W czwartek 24 stycznia 2019 o godz. 19.00 na scenie Domu Ludowego wystąpi zespół "Mali Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska.

zobacz więcej