tu jesteś: STRONA GŁÓWNA
Wiadomości
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
VIII Festyn Brzegowskie Nucicki w ramach XII Tatrzańskich Wici

VIII Festyn Brzegowskie Nucicki w ramach XII Tatrzańskich Wici to kolejna impreza, która w niedzielę zgromadziła pod Tatrami sporą publiczność. Na festynie pojawili się tak mieszkańcy Brzegów i całej gminy Bukowina Tatrzańska jak i turyści którzy wypoczywają na całym Podhalu. Podczas imprezy wybrano Gaździnę Roku, ale i można było również sprawdzić swoją znajomość gwary góralskiej.


XII Tatrzańskie Wici to cykl imprez w czasie wakacji, które co roku przyciągają tysiące osób. W ostatnią niedzielę jedną z imprez był VIII Festyn Brzegowskie Nucicki. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji tak, że ci którzy przyszli i uczestniczyli w zabawie na pewno nie żałowali swojej decyzji. Co prawda najważniejszym punktem programu jest wybór Gaździny Roku, ale i konkurs znajomości gwary góralskiej wzbudzał ogromne zainteresowanie. Zawodnicy musieli tłumaczyć zarówno gwarowe zwroty na język literacki czy odgadywać znaczenie poszczególnych słów ale i tłumaczyć potoczne zwroty na gwarę. I jak się okazało wbrew pozorom wcale nie jest to proste zadanie i zawodnikom przysporzyło sporo kłopotów. Górale podkreślają że ta impreza jak i wszystkie inne w ramach Tatrzańskich Wici to okazja do wspólnej zabawy z turystami i wstęp na wszystkie atrakcje są bezpłatne.  
Zdjęcie 2265
Zdjęcie 2266
Zdjęcie 2267
Zdjęcie 2268
1999-2015 © MATinternet Zakopane i Tatry:: Projekt - Tatrzańska Agencja :: Utrzymywane na serwerze MATinternet :: Powered by AntCms :: statystyki serwisu