tu jesteś: STRONA GŁÓWNA
Wiadomości
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Zakopiańska Wielka Krokiew zamknięta dla zwiedzających

Zakopiańska Wielka Krokiew zamknięta dla zwiedzających. Ta jedna z największych atrakcji turystycznych w stolicy Tatr będzie niedostępna dla turystów co najmniej przez najbliższy miesiąc. Nie będzie więc można nie tylko wjechać kolejką krzesełkową na szczyt skoczni ale i w ogóle wejść na teren obiektu.


Centralny Ośrodek Sportu - właściciel obiektu tłumaczy że skocznia jest zamknięta, bo trzeba ją przygotować do sezonu zimowego. Grzegorz Kotowicz dyrektor COS Zakopane przypomina też, że kolej krzesełkowa musi przejść niezbędny przegląd techniczny. Są jednak szanse, że skocznie będzie można znów zwiedzać od 4 grudnia choć wcześniej Centralny Ośrodek Sportu informował że Wielka Krokiew zostanie otwarta dla turystów dopiero 27 grudnia a więc po świętach Bożego Narodzenia. Zakopiańska Wielka Krokiew to zdaniem ekspertów jedna z najpiękniejszych na świecie naturalnych skoczni. Skocznia została uroczyście otwarta w 1925 roku potem przechodziła wielokrotnie modernizacje i przebudowy. Dzięki temu cały czas jest jednym z niewielu nowoczesnych obiektów sportowych w Zakopanem.

 

Posłuchaj: Grzegorz Kotowicz dyrektor COS Zakopane  
1999-2015 © MATinternet Zakopane i Tatry:: Projekt - Tatrzańska Agencja :: Utrzymywane na serwerze MATinternet :: Powered by AntCms :: statystyki serwisu